صفحه اصلي > تست 


Share
کدخبر: ١٠٠٠٨
تاريخ انتشار: ٠٦:٤٠ - 1396/04/31
2300 کودک در زندان
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به آمار عجیب کودکان زندانی خواستار ایجاد مهد کودک در زندان ها در راستای غنای عاطفی مادران زندانی شد.
2300 کودک در زندان

به گزارش آی سبک، محمدجواد فتحی درباره ساخت مهد کودک در زندان‌ها، گفت: تعبیه ترتبیاتی که فرزندان از حیث عاطفی، محرومیت‌هایی را متحمل نشوند، مطلوب است اما اینکه بیرون از زندان مهدکودکی ایجاد و مادر به بیرون برده شود، سبب ایجاد تناقضی می‌شود از این رو با توجه به تدابیر امنیتی، این مهدها باید در مجموعه زندان ساخته شود.

وی افزود: ارایه مجوز احداث مهدکودک در زندان گام مثبتی از سوی سازمان بهزیستی است به ویژه به لحاظ غنای عاطفی مادران زندانی موثر است، البته در ایجاد این مهد در فضایی از زندان باید دقت شود که فرزندان احساس نکنند در محیط غیر طبیعی و ویژه هستند.

فتحی ادامه داد: در کنار مادر بودن برای رشد روحی کودکان لازم است، البته اعلام آمار 2هزار و 300 کودکی که به دلیل زندانی بودن والدین خود در زندان به سر می‌برند بسیار عجیب و قابل تامل است، از این رو رئیس سازمان زندان‌ها بهتر است آمار شفافی از تعداد مادران زندانی اعلام کند.

فتحی با بیان اینکه وجود 2هزار و 300 کودک در زندان به واسطه زندانی بودن والدین خود نشان از افزایش جرایم توسط زنان است، گفت: زنان عموما از ساختار وجودی متفاوت از جرم‌زایی است، بنابراین ریشه‌ها و علل ارتکاب به این جرایم باید ارزیابی شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: دستگاه قضایی این آمارها را باید در اختیار دانشگاه‌ها و دانشکده‌های تخصصی جرم شناسی قرار دهد تا ضمن مطالعات دقیق آماری، علل افزایش این جرایم مشخص گردد، در این صورت قانونگذاری راحت‌تر می‌تواند تصمیم‌گیری کند.

فتحی تاکید کرد: مخفی کردن آمار مجرمان مشکلی را حل نمی‌کند، هرچند آمارهای بالا نیز بسیار تاسف برانگیز است، اما بهتر است این آمارها به طور دقیق و شفاف اعلام شود.

این در حالی است که مدیرکل امور کودکان و نوجوانان و خانواده بهزیستی خبر داده است که هر زندانی که بیش از ۱۰ الی ۱۵ کودک داشته باشد می تواند مجوز احداث مهدکودک را از سازمان بهزیستی دریافت کند.

به گفته محمد نفریه هم اکنون در تهران سازمانهای مردم نهادی معرفی شده که این مجوز را بگیرد، البته در خصوص آمار کودکان موجود در زندان، آمارها متفاوت است چرا که تعداد زنان زندانی و کودکانشان زیاد است اما طبق آخرین بررسی 2300 کودک به دلیل زندانی بودن والدین خود در زندان به سر می‌برند.

منبع: خانه ملت

برچسب ها:
کودک, زندان, آسیب های اجتماعی,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها