صفحه اصلي > تغذیه و سلامت 


Share
کدخبر: ٣٧٣٧
تاريخ انتشار: ٠٨:٠٢ - 1395/05/06
آن‌ها در پی محبت و ما در پی سلامتی!
گفته‌اند که به هنگام رجزخوانی در میدان جنگ واترلو میان دو دولت انگلیس و فرانسه، «ولینگتون» فرمانده نیروهای انگلیسی، به ناپلئون، فرمانده فرانسویان می‌گوید: ما انگلیسی‌ها برای شرف می‌جنگیم، اما شما فرانسوی‌ها برای پول. ناپلئون نیز در پاسخ می‌گوید: کاملاً درست است، هر کسی برای چیزی می‌جنگد که ندارد!
آن‌ها در پی محبت و ما در پی سلامتی!

به گزارش آی سبک، موسسه «YouGov» در انگلستان نظرسنجی باارزشی را در بین مردم 17 کشور جهان به انجام رسانده است. در این نظرسنجی، حدود 20 هزار نفر شرکت کردند که از آنان درخواست شد که تا 12 موضوع کلیدی را به ترتیب اهمیت در زندگی‌ خود رتبه‌بندی کنند؛ این موضوع‌ها عبارت بودند از عشق، سلامت، پول، خانواده، زمان فراغت،‌ مالکیت شخصی، معنویت، موفقیت شغلی، رضایت سازنده، اخلاقیات، زیبایی ظاهری و قدرت.

در این نظرسنجی مشخص شد که برای غربی‌ها، محبت و عشق در رتبه نخست قرار دارد، وضعیت سلامت و پول در رتبه‌های دوم و سوم. همچنین در این مقایسه معلوم شد که برای شرقی‌ها و مردم کشورهایی چون چین، سنگاپور، مالزی، اندونزی، تایلند، امارات و عربستان، برخورداری از وضعیت مطلوب سلامتی در اولویت است؛ درحالی‌که عشق و محبت از دید مردم این کشورها در جایگاه هفتم قرار می‌گیرد. همچنین در این کشورها، پول، اولویت دوم را دارد.

در همین زمینه شاید جالب باشد بدانید که در کشورهای غربی سایت‌هایی وجود دارد که «دوست» اجاره می‌دهند؛ برای مثال در پیشانی یکی از این سایت‌ها چنین آمده است:
«ما دوستانی از سراسر جهان داریم که برای اجاره شدن در دسترس شما هستند. دوستی اجاره کنید تا در یک رویداد اجتماعی، مراسم ازدواج یا مهمانی در کنار شما باشد. فردی را اجاره کنید تا شما را به دیگران معرفی کند یا با شما به سینما یا رستوران بیاید. دوستی را کرایه کنید تا شما را در یک شهر جدید بگرداند و همه جای آن را به شما نشان دهد، به شما یک مهارت یا سرگرمی را بیاموزد یا صرفاً در کنار شما بنشیند».

برخی دیگر از زمینه‌هایی که شما می‌توانید برای آن‌ها در این سایت دوست اجاره کنید عبارت‌اند از: ورزش کردن، ارتباط تلفنی، موزه رفتن، خرید رفتن، شام خوردن، موسیقی گوش دادن، ورزشگاه رفتن.

شیوه کار بدین صورت است که متقاضی رفیق اجاره‌ای، با انتخاب محل زندگی و جنسیت دوست مورد نظر خود، به جستجو در وبگاه می‌پردازد و در فهرست افرادی که از پیش آمادگی خود را برای اجاره شدن اعلام کرده‌اند، فردی را متناسب با زمینه مورد نیاز خود انتخاب و اجاره می‌کند. فرض کنید شما نیاز به کسی دارید که با او درد دل کنید، این سایت‌ها در نزدیک محل زندگی شما افرادی را به شما معرفی می‌کنند که شما می‌توانید در ازای مبلغی برای مثال ده دلار (این قیمت واقعی است و در یکی از این سایت‌ها، به عنوان هزینه یک ساعت درددل مشخص شده بود) با یکی از آن‌ها گپ دوستانه بزنید.

فرجام سخن آنکه ما باید شادمان باشیم که در کشوری زندگی می‌کنیم که به‌آسانی و به‌وفور به روابط محبت‌آمیز و حمایت‌های عاطفی رایگان خانواده و بستگان و دوستان و حتی غریبه‌ها دسترسی داریم یا می‌توانیم دسترسی داشته باشیم؛ ناگفته پیداست که بخش مهمی از این سرمایه اجتماعی برمی‌گردد به ریشه‌دار و گسترده بودن آموزه‌های دینی در جامعه ما که محبت ورزیدن به دیگران را ستایش و ما را به آن سفارش می‌کنند؛ پس قدر این نعمت را بدانیم و مراقب باشیم که به‌گونه‌ای زندگی کنیم که این فرهنگ هر روز در جامعه ما گسترش و عمق بیشتری پیدا کند و البته مراقب سلامتی خود هم باشیم!

محمدرضا آتشین صدف

برچسب ها:
عشق, محبت, دوستی, سلامتی,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها