صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ٩٥٠٧
تاريخ انتشار: ١٨:١٢ - 1396/02/21
سبک و سیره زندگی رهبر انقلاب خواندنی شد
کتاب «چلچراغ» سبک و سیره زندگی رهبر انقلاب که اثری پژوهشی است در نمایشگاه کتاب عرضه شد.
سبک و سیره زندگی رهبر انقلاب خواندنی شد

به گزارش دولت بهار، کتاب «چلچراغ» چهل سبک و سیره زندگی رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود.

با توجه به اهمیت جایگاه ولایت فقیه در اسلام و این که ولی فقیه به عنوان ملاک عمل و شاخص رفتار در افراد جامعه و خصوصاً کارگزاران و کسانی که مسئولیت بیشتری نسبت به تبعیت از ایشان را دارند است؛ بنابراین در این کتاب به منظور آشنایی بیشتر و دقیق و موشکافانه با زوایای عملی، رفتاری و فکری ولی فقیه زمان، حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ مدّظلّه‏‌العالی، به معرفی و تبیین سبک و سیره معظم‏‌له، در چهل موضوع پرداخته شده است.

کتاب حاضر در چهار فصل تنظیم شده است؛ در فصل اول، تعریف سبک، جایگاه و اهمیت آن و سبک رهبری و جایگاه مقام معظم رهبری تبیین شده است. در فصل دوم، ابتدا الگوی محتوایی و شاخص‌های این الگو ارائه شده است و سپس خلاصه سبک‌ها و سیره‌های مقام معظم رهبری و روابط بین این سبک‌ها و سیره‌ها به صورت خلاصه و در یک نگاه آمده است. در فصل سوم، سبک‌ها و سیره‌های معظّم‌ٌله، شامل چهل سبک که در چهار حوزه حکومتی (10 سبک)، فکری و علمی(6 سبک)، تعامل با مخاطبان(11 سبک) و سبک شخصی (13سبک) دسته‌بندی شده‌اند، تشریح و تبیین شده‌اند و در فصل چهارم به نتیجه‌گیری از سبک‌ها و سیره‌های مقام معظم رهبری و امتداد آن با سبک امام خمینی رحمت الله علیه پرداخته شده است.

این اثر کم نظیر حاصل تلاش تعدادی از پژوهشگران مرکز مطالعات و توسعه تفکر راهبردی؛ سیداحمد طباطبایی یزدی، رضا مقیسه، مهرداد مؤمنی‌زاهد، حسین عبدالحسینی، امیرحسن تهرانی‌خوش و مسلم مقصودی است که در 560 صفحه و توسط انتشارات مقاومت منتشر شده است. علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر تهیه این کتاب از نمایشگاه کتاب آن را از فروشگاه‌ها پاتوق کتاب در سراسر کشور تهیه کنند.

منبع: فارس

برچسب ها:
سبک زندگی, رهبر انقلاب,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها