صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ٧٤٢٣
تاريخ انتشار: ١٤:٣٨ - 1395/10/02
زندگی شیرین، خانواده در اندیشه مقام معظم رهبری
این اثر درصدد بررسی جایگاه زن و خانواده در اسلام است. در این کتاب با استناد به سخنان مقام معظم رهبری كه در مناسبت‌های مختلف ایراد شده به بحث در مورد نوع نگاه دین اسلام و جوامع غربی نسبت به زن و خانواده پرداخته است.
زندگی شیرین، خانواده در اندیشه مقام معظم رهبری

نویسنده: طهماسبی، احمد
ناشر: یاقوت
تعداد جلد:۱
زبان: فارسی
سال چاپ: ۱۳۹۳
نوبت چاپ: اول
تعداد صفحات: ۱۰۰
شابک: ۶-۹۱-۷۶۸۲-۹۶۴-۹۷۸


گزارش کتاب:
این اثر درصدد بررسی جایگاه زن و خانواده در اسلام است. در این کتاب با استناد به سخنان مقام معظم رهبری كه در مناسبت‌های مختلف ایراد شده است، به بحث در مورد نوع نگاه دین اسلام و جوامع غربی نسبت به زن و خانواده پرداخته  و ویژگی‌های یك خانواده مطلوب در آموزه‌های اسلامی بیان شده است.

وضعیت زن و خانواده در غرب و تزلزل بنیاد خانواده در جوامع غربی، معنای خوشبختی واقعی برای زن و خانواده، مسئولیت‌های زن و مرد در منزل، نقش جامعه اسلامی و حكومت در پیوند نهاد خانواده، وظایف متقابل زن و شوهر نسبت به یكدیگر، توصیه‌هایی به زوجین در مورد چگونگی داشتن یك زندگی شیرین، اهمیت محبت زوجین نسبت به هم،‌ راه‌كارهایی برای سازگاری زن و شوهر نسبت به هم، رعایت حجاب و عفاف در زندگی خانوادگی، لزوم ساده‌زیستی و آثار آن در حفظ بنیان خانواده، اهمیت صداقت بین زن و مرد، توصیه‌هایی اخلاقی به جوانان، لزوم توجه به حساسیت‌های زنانه و مردانه در محیط خانه، مراقبت‌های اخلاقی در محیط خانه برای جلوگیری از تشنج، دعوت به صبر و شكیبایی در مسایل خانوادگی و ضرورت حفاظت از زن به عنوان یك عضو آسیب‌پذیر و عاطفی، ‌از موضوعات مهم مطرح شده در این سخنان است.

برچسب ها:
جایگاه زن در اسلام, جایگاه زن در خانواده, سبک زندگی دینی, زن و خانواده, ,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها