صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ٥٠٣٧
تاريخ انتشار: ١٩:١٢ - 1395/08/22
بررسی بازی آیین قاتل
داستان‌‌های اساسین یا حشاشین، حشاشیون و یا فداییان از قرن دوازدهم تا کنون مورد توجه بسیاری بوده است. پیروان «حسن صباح» به اسماعیلیه و صباحیون، حشاشون، حشیشیون مشهور بودند که ریشة کلماتAssassinationاز همینجا است.
بررسی بازی آیین قاتل

به گزارش آی سبک، داستان‌‌های اساسین یا حشاشین، حشاشیون و یا فداییان از قرن دوازدهم تا کنون مورد توجه بسیاری بوده است.

پیروان «حسن صباح» به اسماعیلیه و صباحیون، حشاشون، حشیشیون مشهور بودند که ریشة کلماتAssassinationاز همینجا است. این بار نیز داستان‌های فدائیان حسن صباح، دست‌مایه تولید یکی از برترین بازی‌های رایانه‌ای به نام «آیین قاتل» می‌شود.

این بازی از سال ۲۰۱۲ آغاز شد. کاربر به وسیله دستگاه‌های پیشرفته به گذشته و در طول جنگ‌های سوم صلیبی در بیت المقدس در سال ۱۱۹۱ باز می‌گردد. در این بازی شما باید در نقش یک فدایی، به ترور سران مسیحی جنگ صلیبی اقدام بکنید. این فدایی که در بازی به نام «الطیر» شناخته می‌شود یک ایرانی اسماعیلی است.

فرقة اسماعیلیه، یکی از فرق شیعی است که به طور شاخص به «مهدویت و منجی‌گرایی» توجه دارد. بارگذاشته شدن بازی بر روی حافظة رم رایانه همراه با صفحه‌ای آبی است كه فعل و انفعالات واكنش‌های شیمیایی تركیبات آلی را تصویر می‌كند. پیش‌نمایش ابتدای بازی، شهر بیت المقدس را در زمانی كه در دست مسیحیان بوده نشان می‌دهد و مراسمی را به تصویر می‌کشد كه سربازان صلیبی در حال اعدام شهروندان مسلمان هستند.

داستان بازی در سال ۱۱۹۱ میلادی در منطقه‌ای میان امپراتوری ریچارد شیردل و دیوارهای اورشلیم و نیز دمشق و عکا اتفاق می‌افتد. نام شخصیت اول بازی «الطیر ابن آل أحد» کلمه‌ای عربی به معنای پرنده و فرزند هیچ‌کس است، او عضو گروه حشاشین است و مسلمانی روحانی است كه خود را شمشیر یا پیام‌رسان خداوند می‌داند. او كسانی را می‌كشد كه فكر می‌كند لایق مرگ‌اند و در طول بازی، جملاتی را برگرفته از كتاب مقدس بیان می‌كند. او مسلمانی است كه خشونت تمام، وجودش را در بر گرفته است.

الطیر، بالای برج كلیسا ایستاده كه ناگهان ناقوس كلیسا جلوی دوربین را می‌گیرد و تصویر، روی الطیر كه به سمت سربازان می‌رود قطع می‌شود و ماهرانه تمام آن‌ها را به قتل می‌رساند. در حالی الطیر، بالای جنازة قربانی‌های خود ایستاده كه عده‌ای از مسلمانان به دار آویخته شده‌اند.

مرحله اول بازی با مأموریتی از سوی المعلم، رئیس فرقه آغاز می‌شود. شما به عنوان بازیكن در قالب شخصیت اصلی بازی به نام الطیر به معبد سلیمان می‌روید تا شیء جادویی (گوی عدن) را از دست شوالیه‌های معبد خارج كنید. این گوی كه تمامی بازی بر اساس آن بنا شده است، نماد قدرت و حكومت است. این وسیله را جهت كنترل ذهن افراد می‌توان استفاده كرد؛ اما شركت «صنایع آبسترگو» كه بزرگ‌ترین شركت رایانه‌ای دنیاست، او را به زمان جنگ‌های صلیبی فرستاده و از این وسیله، قصد سوء استفاده دارد.

سپس المعلم نشانی ۹ نفر را به شما می‌‌دهد و می‌خواهد كه این ۹ نفر را در شهرهای مختلف این منطقه، بیابید و ترور كنید. داستان بازی از اینجا شروع می‌شود. این ۹ نفر، اعضای اصلی معبد سلیمان یا همان شوالیه‌های معبدند كه پایه‌گذار فراماسونری هستند. تا اینجای بازی هیچ چیز، مشخص نیست. كاربر در نقش الطیر وارد شهرهای مختلف می‌شود تا این شخصیت‌ها كه هر كدام جزو شخصیت‌های برجسته و افراد مهم و ذی نفوذ شهر هستند را بیابد و آن‌ها را ترور كند. پس از آنكه هر كدام از این شخصیت‌ها ترور می‌شوند، قبل از مردن، لحظاتی با كاربر صحبت می‌كنند و به او متذكر می‌شوند كه راهش اشتباه است و این ۹ نفر، دنبال برقراری صلح هستند و المعلم تروریست، واقعی است.

كاربر در این بازی ماجراجویی، به شدت با داستان درگیر می‌شود. در قلعه اساسیون (قلعه فرقه اسماعیلیه كه مقر اصلی المعلم است) قدم به قدم، پرچم این فرقه نصب شده است كه كلمه «علی» به وضوح در آن دیده می‌شود. نكته دیگر اینكه آرم پرچم اسماعیلیه، پرگار و گونیا است كه وسطش با خط كوفی، کلمه علی نوشته شده است. بازی دارای ابعاد مختلفی است كه تحلیل حرفه‌ای آن را ضروری می‌كند. گونیا و پرگار از معروف‌ترین نمادهای فراماسون‌ها محسوب می‌شود. وسط این دو علامت، حرف Gقرار گرفته است. به اعتقاد فراماسون‌ها، «Goat= بز» نماد شیطان است. این نماد كه در عرفان کابالا نیز جایگاهی دارد، بز یا قوچی به نام بافومت است كه هم با جانور شاخ‌دار یوحنا در كتاب مكاشفات یوحنا همانندی دارد و هم در اسطوره‌های مصری نماد باروری است. به عقیدة شیطان‌پرستان «بز بافومت» نماد شیطان و قدرت تاریكی‌ها است كه سر آن در یك ستاره پنج پر گنجانده شده است. بافومت ممكن است نماد بز قربانی در آیین یهود باشد كه بزی مقدس است و طبق نقل عهد عتیق، این بز، قربانی حضرت اسحاق شد كه بنی‌اسرائیل از نسل او هستند. شیطان هم به نوعی قربانی هدایت انسان و دست‌یابی او به درخت دانش و معرفت شد. با این توضیح بز می‌تواند نماد گویایی از ایثار بزرگ شیطان برای آدم باشد، استفاده از بز به خرافات قرون وسطی برمی‌گردد. آنان همواره در توصیف ساحره‌ها، آنان را همراه با بزها می‌دانستند. آنان اغلب بز را نمایندة شیطان می‌دانستند. بز در این مفهوم اغلب به عنوان نمادی از سركوبی جنسی در نظر گرفته می‌شود.

این یعنی شیعیان از بنیان‌گذاران فراماسونری بوده‌اند و با توجه به زمینه داستان بازی، گویی بیان‌ می‌کند، همان‌گونه كه الطیر (نماینده شیعیان) در قضاوت خود دچار اشتباه شده است، كل شیعیان نیز به دلیل انحراف رهبران فكری خود، منحرف و گمراه گشته‌اند و همه شعارهای آن‌ها در جهت برقراری صلح و برادری، دروغی بیش نبوده است. البته كاربر در مرحله آخر، المعلم (رهبر فرقه) را به علت دروغ‌هایش به قتل می‌رساند. وجود فرقه‌ای به نام «تمپلرها» به عنوان نمادی از فراماسونرها موسوم به شوالیه‌های معبد (صهیونیسم جهانی) و دشمن حشاشین (فرقه‌ای از اسماعیلیه) به طور غیرمستقیم به تقابل تاریخی و كنونی میان شیعیان و صهیونیست‌ها اشاره می‌كند.

این بازی به شكلی به بحث مهدویت نیز اشاره غیرمستقیم نموده و برای القای شخصیتی خاص به الطیر (قاتل معبدیون) این شخصیت را به صورت خاصی طراحی كرده است. مردی سفیدپوش، سوار بر اسب با شمشیری می‌آید. او خود را از شیعیان ایرانی می‌داند. مردی شجاع و قوی كه خود را فدایی می‌داند و هدفی جز كشتن ندارد.

ستاره شش گوش Hexagramدر این بازی به عنوان نماد قدرت به كار می‌رود و كاربر با به دست آوردن آن‌، قدرتی دوچندان می‌یابد. این علامت در افكار عمومی جهان، نماد یهودی‌ها شناخته شده است و به آن «ستاره داوود» یا «مهر سلیمان» هم می‌گویند؛ اما در حقیقت، نماد تعادل طبیعت بین زن و مرد، سرد و گرم، الهه‌های ماه و خورشید و... است. نكتة مهم‌تر، آن است كه این تفكر تعادل عالم خلقت، متفاوت با دیدگاه اسلام است، در اسلام نیز مفهوم تعادل وجود دارد؛ ولی در دیدگاه اسلامی، این تعادل مخلوق خداوند یكتاست. در مکاتب شرک‌آمیز، این تعادل را خدایان مختلفی با کمک هم ایجاد کرده‌اند؛ برای مثال در تفکر مصر باستان، از امتزاج قدرت خدایان Isisو Osiris، تعادل در عالم خلقت ایجاد شده است.

شیطان‌پرستان نیز علامت مذکور را قوی‌ترین علامت خود می‌دانند و از آن در مراسم شیطانی خود استفاده می‌نمایند. ستاره شش گوشه از شش ضلع، شش گوشه (زاویه) و شش مثلث کوچک درست شده است که معرف عدد ۶۶۶ می‌باشد. این عدد در بین مسیحیان و شیطان‌پرستان عددی ویژه و خاص است و نشان دهنده دجال یاAnichristمی‌باشد. این عدد به گفتة مكاشفة یوحنا كه یك یهودی تازه مسیحی بود، عدد شیطان معرفی شده است. کلمه hexکه در زبان انگلیسی به معنی نفرین و تلاش برای آسیب رساندن، در زبان لاتین به معنای جادوست از همین کلمه گرفته شده است.

مجموعه این تصاویر در متن داستان، این مطلب را به ذهن کاربر متبادر می‌کند که قهرمان بازی که یک مسلمان و شیعه است، قدرتش را از راه سحر و جادو و به کمک شیطان کسب می‌کند. در ابتدای بازی، سازندگان اعلام می‌کنند که این بازی بر اساس شواهد تاریخی ساخته شده است؛ در حالی‌که داستان این بازی بر اساس دروغ روایت می‌شود و تاریخ این‌گونه تحریف می‌گردد

برچسب ها:
بازی آیین قاتل, بازی رایانه ای, حشاشیون, حسن صباح, سبک زندگی, سبک زندگی اسلامی, جنگ های صلیبی,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها