صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١١٨٢٩
تاريخ انتشار: ٠٤:٥٩ - 1397/01/23
استرس‌های کوچک هم برای سلامت انسان مضر است
تحقیقات جدید نشان می‌دهد حتی استرس‌های کوچک و به ظاهر کم‌اهمیت نیز می‌توانند به سلامت انسان ضربه بزنند.
استرس‌های کوچک هم برای سلامت انسان مضر است، سبک زندگی، لایف استایل، lifestyle ،life style، آی سبک

به گزارش آی سبک، یک تحقیق مشترک که توسط انستیتو سالمندی آمریکا به همراهی انستیتو ملی سلامت این کشور صورت گرفته نشان می‌دهد حتی استرس‌های کوچک روزانه نیز می‌توانند در بلندمدت به سلامت افراد آسیب وارد کند.

به طور کلی استرس، مادر بسیاری از بیماری‌ها مانند مشکلات قلبی و عروقی، اضطراب و افسردگی است. اما مشکل اینجاست که ما گمان می‌کنیم تنها استرس‌های شدید و بزرگ قادر به ایجاد چنین بیماری‌هایی هستند اما واقعیت آن است که استرس در هر ابعاد یا شدتی می‌تواند به مرور زمان انسان را آسیب‌پذیر کند.

این تحقیق نشان می‌دهد که اگر افراد اجازه دهند استرس امروز آنها به فردا کشیده شود، عملاً خطر ابتلای خود به بیماری‌های دیگر را فراهم کرده‌اند. محققان معتقدند اصولاً چیزی به نام استرس کم‌اهمیت وجود ندارد و هر فردی باید برای مقابله با هر نوع استرسی جدی باشد.

محققان در این تحقیق یک بازه زمانی ۸ روزه را برای رصد رفتارهای اشخاص و استرس‌های روزانه او تعیین کردند. آنها در این تحقیق، احساس تنهایی، ناامیدی، بی‌مصرفی، خجالت، ترس، عصبی بودن، غم، عصبانیت، بیهودگی و خستگی را مورد آزمایش قرار دادند. این تحقیق به آنها نشان داد که هرچقدر افراد این احساسات منفی را به روز بعد منتقل کنند، امکان رسیدن آنها به درجات بالای استرس و افسردگی بیشتر می‌شود و حتی باعث کاهش میزان سلامت آنان نیز شد.

منبع: www.medicalnewstoday.com

برچسب ها:
استرس‌, اضطراب, سلامت روان, سلامت, سبک زندگی, لایف استایل, lifestyle ,life style, آی سبک,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها