صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١١٨١٦
تاريخ انتشار: ٠٨:٤٢ - 1397/01/21
تاثیر کتاب‌خوانی بر سلامت خانواده
انواع تحقیقات در مورد فواید کتاب و کتابخوانی تاکید کرده‌اند اما هر روز که می‌گذرد تاثیر مطالعه کتاب روی خانواده‌ها و به ویژه کودکان بیشتر آشکار می‌شود.
تاثیر کتاب‌خوانی بر سلامت خانواده، سبک زندگی، لایف استایل، lifestyle ،life style، آی سبک

به گزارش آی سبک، چند هفته پیش بود که مجله Pediatrics نتایج ۱۹ تحقیق جهانی در مورد تاثیرات کتاب روی کودکان و والدین را منتشر کرد. در همه این تحقیقات که دستکم ۳ هزار خانواده را شامل می‌شد، شاهد تاثیرات مثبت و پربار کتاب‌خوانی در خانواده‌ها و سرایت آن به کودکان هستیم. در حقیقت کتاب خواندن باعث افزایش مهارت‌های زندگی، افزایش توانایی برقراری ارتباط با دیگران و همچنین مسئولیت‌پذیری کودکان می‌شود.

یکی دیگر از اصلی‌ترین نکاتی که در مورد کتاب خواندن برای خانواده‌ها و کودکان وجود دارد تاثیر آن روی شادی است. درحقیقت خواندن کتاب یکی از نشانه‌های بارز یک خانواده سالم است.

یکی از مولفه‌های اصلی در کتاب خواندن خانواده‌ها، خواندن و آموزش کتاب‌خوانی به کودکان است. درحقیقت این کار باعث تقویت حس‌های مختلفی در کودکان می‌شود. تفکر، حل مشکلات، تصمیم سازی، ساماندهی مشکلات رفتاری در کودکان افزایش تمرکز و دقت و غیره.

مثلاً یک تحقیق در استرالیا نشان می‌دهد بیش از یک سوم کودکان ۶ تا ۱۱ سال در این کشور پس از توقف کتابخوانی، از والدین خود خواسته‌اند به قرائت کتاب ادامه دهند. درحقیقت انس دادن کودک با کتاب باعث منافع زیادی در آینده تحصیلی و شغلی وی می‌شود و او را در ادامه موفقیت‌آمیز زندگی خود یاری می‌رساند. کتاب خواندن در خانواده‌ها سبب نزدیکی آنان به یکدیگر و همچنین علاقه بیشتر آنان به گفتگو با یکدیگر نیز می‌شود.

منبع: edition.cnn.com

برچسب ها:
کتاب, مطالعه, کتاب خوانی, خانواده, سلامت, اوقات فراغت, سبک زندگی, لایف استایل, lifestyle ,life style, آی سبک,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها