صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١١٧٨٧
تاريخ انتشار: ٠٦:١٧ - 1397/01/18
چیزی به نام چربی خوب برای قلب وجود ندارد
یافته‌های جدید نشان می‌دهند اصولاً چیزی به نام چربی خوب یا چربی که برای قلب مفید باشد وجود ندارد.
چیزی به نام چربی خوب برای قلب وجود ندارد، سبک زندگی، لایف استایل، lifestyle ،life style، آی سبک

به گزارش آی سبک، بخشی از یافته‌ها به ویژه در سالهای گذشته اینطور القاء می‌کردند که نوعی از چربی‌ها برای قلب مفید هستند و می‌توانند از بروز حمله قلبی جلوگیری کنند. اما اکنون محققان به این باور رسیده‌اند اصولاً هیچ نوعی از چربی برای قلب مفید نیست و چربی‌هایی که در باسن، بازوان و یا شکم ایجاد می‌شوند تنها باید از طریق ورزش کردن از بین بروند چرا که به شدت برای قلب مضر می‌باشند.

تحقیقات جدید که در دانشگاه آدلاید در جنوب استرالیا انجام شده نشان می‌دهد تنها مقدار اندکی چربی که به صورت طبیعی به دور قلب وجود دارد توانایی محافظت از آن را دارد و مابقی چربی‌ها به هر شکلی که باشند برای سلامتی انسان مضر هستند. درحقیقت، هرچقدر شما چربی کمتری داشته باشید، به همان میزان سلامت و ایمن هستید.

پروفسور «پیتر کلیفتون» از دانشگاه آدلاید با انجام آزمایش روی ۳۹۹ داوطلب نهایتاً به این نتیجه رسید که انسان حتی اگر تمام چربی‌های خود را نیز از دست دهد، می‌تواند به سلامت خود امیدوارتر باشد. دکتر کلیفتون در نتایج تحقیق خود که در مجله علمی انجمن قلب آمریکا نیز منتشر شده گفته اصولاً کسانی که با ورزش و رژیم‌های گوناگون سعی در آب کردن چربی‌های خود دارند اصلاً نباید نگران از میان رفتن چربی باشند چرا که سوزاندن چربی به هر شکل و به هر اندازه‌ای خوب است. به بیان دیگر شما هرچقدر کمتر چربی داشته باشید همانقدر سلامت خواهید بود.

منبع: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321418.php

برچسب ها:
چربی خوب, سبک زندگی, لایف استایل, lifestyle ,life style, آی سبک, سلامت, قلب, سلامت قلب, ورزش, چقی, تناسب اندام,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها