صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١١٦٨٢
تاريخ انتشار: ١٠:٣٠ - 1396/12/22
هرکسی ازدواج کرده به من می گوید ازدواج نکن!
پسری 19 ساله و محصلم. خیلی دوست دارم ازدواج کنم اما هر فردی ازدواج کرده، به من می گوید ازدواج نکن، پشیمان می شوی. خیلی می ترسم از ازدواج. خواهش می کنم کمکم کنید.
هرکسی ازدواج کرده به من می گوید ازدواج نکن!، سبک زندگی، life style ،lifestyle، آی سبک، لایف استایل

به گزارش آی سبک، انتخاب همسر و ازدواج، یکی از مهم ترین تصمیم ها و اتفاقات در زندگی همه افراد به حساب می آید و بدیهی است که این تصمیم سرنوشت ساز باید در شرایطی مناسب و به دور از احساسات زودگذر گرفته شود. البته درباره بحث انتخاب همسر و ازدواج، تاکنون مطالب زیادی به چاپ رسیده است ولی در عین حال، برای راهنمایی شما موارد زیر را به طور خلاصه ذکر می کنم.

شرایط فعلی خود را به دقت بررسی کنید
داشتن آمادگی برای ازدواج، اولین گام در این راه است و این آمادگی باید از جنبه های مختلفی از قبیل جسمانی، روانی، شغلی،  اقتصادی و غیره ارزیابی شود چراکه نبود این مولفه ها باعث بروز مشکلات جدی برای فرد و خانواده می شود. نکته مهمی که بهتر است قبل از هر اقدامی به آن توجه کنید، این است که احساسات و هیجانات ناپایدار در محدوده سنی شما موضوعی طبیعی و ممکن است با کمی واقع بینی یا یک اتفاق جدید، دیدگاه شما درباره این موضوع تغییر کند و علاقه خود را برای ازدواج از دست بدهید. همین که شما تحت تاثیر حرف های دیگران دچار ترس و نگرانی شده اید، نشان می دهد که دلایل متقن و محکمی درباره این موضوع ندارید و لازم است این نگرانی را جدی بگیرید.

برای خودتان برنامه مشخص کنید
همان طور که برای یک سفر چند روزه نیاز به برنامه ریزی و آمادگی است، به طور قطع برای یک عمر زندگی، این پیش بینی ضروری تر و حیاتی تر به نظر می رسد بنابراین بهتر است خود را در فضای زندگی واقعی تصور و آن گاه اهداف و برنامه های خود را تدوین و سعی کنید برای اجرای برنامه ها و رسیدن به این اهداف از خیال پردازی پرهیز و روی توانمندی ها و امکانات خودتان حساب کنید.

عجله نکنید
همان طور که یک میوه اگر قبل از موعد از درخت چیده شود قابل استفاده نیست، ازدواج نیز اگر آگاهانه و به هنگام نباشد، نه تنها مایه خوشبختی و آرامش زوج ها نخواهد شد بلکه مشکلات عدیده ای را هم برای آن ها و خانواده هایشان به دنبال خواهد داشت. بنابر این عجله نکنید و تا زمانی که موقعیت خود را از لحاظ عاطفی، اجتماعی، اقتصادی و ... تثبیت نکرده اید و به استقلال کامل نرسیده اید، هیچ اقدامی نکنید چون خانم ها شوهر خود را به عنوان تکیه گاه می خواهند و مردی که استقلال همه جانبه نداشته و به دیگران متکی باشد به طور قطع، تکیه گاه مناسبی برای همسرش نخواهد بود. اگر کمی منطقی تر فکر کنید، می بینید برای رسیدن به یک موقعیت اجتماعی و شغل مناسب راه درازی در پیش دارید و اگر بتوانید در رشته مناسبی به تحصیل ادامه بدهید، موقعیت های خوبی پیش روی شما خواهد بود.

از خانواده تان کمک بگیرید
در اولین فرصت این موضوع را با خانواده خود مطرح کنید و اگر به نتیجه نرسیدید و این افکار خیلی ذهن تان را درگیر خود کرد، بهتر است با یک روان شناس یا مشاور صحبت کنید.

منبع: روزنامه خراسان

برچسب ها:
ازدواج, ترس از ازدواج, سبک زندگی, life style ,lifestyle, آی سبک, لایف استایل,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها