صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١١٦٦٥
تاريخ انتشار: ٠٨:٠٠ - 1396/12/19
افزایش احتمال ابتلای مردان به سرطان روده با تماشای بیش از حد تلویزیون‎
برای بسیاری از مردان دراز کشیدن روی کاناپه و ساعت های طولانی چشم دوختن به صفحه تلویزیون آن هم بعد از یک روز کاری عادتی است دوست داشتنی. اگرچه نمی توان منکر لذت چنین عادتی شد؛ اما واقعیت این است که تماشای بیش از حد تلویزیون تأثیر منفی بر سلامت مردان دارد.
افزایش احتمال ابتلای مردان به سرطان روده با تماشای بیش از حد تلویزیون‎، آی سبک، سبک زندگی

به گزارش آی سبک، در حال حاضر یکی از شایع ترین سرطان هایی که مردان مجبور به دست و پنجه کردن با آن هستند، سرطان روده بزرگ است. ممکن است این طور به نظر برسد که تغذیه یا عواملی از قبیل سیگار کشیدن و مصرف الکل مهم ترین نقش را در ابتلا به این بیماری ایفا می کنند. اما در تحقیقات اخیر دانشمندان به یک مورد جدید اشاره می کنند و آن چیزی نیست جز تماشای بیش از حد تلویزیون.

بر اساس نتایج به دست آمده از آخرین مطالعات انجام شده، مردانی که در طول ۶ سال روزانه بیش از چهار ساعت به تماشای تلویزیون بنشینند بیش از دیگران در معرض ابتلا به سرطان روده بزرگ قرار دارند. با این حال نباید از متوقف کردن روند اثرگذاری این عامل ناامید شد؛ چراکه تنها کمی تحرک و تغییر در سبک زندگی می تواند آن را خنثی کند.

در واقع، آنچه احتمال بروز سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد سبک زندگی نشستنی است و تماشای تلویزیون یکی از بدترین و تأثیرگذارترین ویژیگی­های این سبک از زندگی است. ارتباط میان تماشای تلویزیون و سرطان روده از آنجا ناشی می شود که نشستن های طولانی مدت مقابل این رسانه به صورت بالقوه احتمال لختگی خون را افزایش  می دهد. دیگر نکته جالب توجه عدم مشاهده چنین ارتباطی در زنان است.

بنابراین اگر می خواهید شرایط را برای ورود سلول های سرطانی به روده خود فراهم نکنید بهتر آن است که با تماشای طولانی مدت تلویزیون خداحافظی کنید و کمی به فکر فعالیت فیزیکی در طول روز باشد.

منبع: شفقنا به نقل از medicalnewstoday

برچسب ها:
سرطان, سرطان روده, تلویزیون‎, رسانه, سلامت, مردان, سبک زندگی, lifestyle ,life style,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها