صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١١٦٥٨
تاريخ انتشار: ٠٥:٣٩ - 1396/12/17
تشییع و ترحیم هم آنلاین می‌شود
مدیرکل دفتر شهردار تهران از راه‌اندازی اپلیکیشن آنلاین تشییع و ترحیم در بهشت زهرا (س) خبر داد.
تشییع و ترحیم هم آنلاین می‌شود، سبک زندگی، آی سبک

به گزارش آی سبک، عبدالرحیم کرکه آبادی» دیروز و هنگام بازدید از سازمان بهشت زهرا (س) با اشاره به این‌که بسیاری از شهروندان به دلیل حضور در بهشت زهرا(س) برای شرکت در مراسم تشییع و ترحیم با محدودیت روبه‌رو هستند، گفت: «تجربه نشان داده است، برای بسیاری از شهروندانی که در کلان‌شهر تهران زندگی می‌کنند، حضور در بهشت زهرا(س) برای شرکت در مراسم تشییع و ترحیم بسیار دشوار است که به این مورد باید اقوام ساکن در خارج از کشور یا شهرستان‌ها را هم اضافه کرد.

مدیرکل دفتر شهردار تهران ادامه داد: از این رو اقدامات مطالعاتی برای راه‌اندازی اپلیکیشنی برای برگزاری آنلاین مراسم تشییع و ترحیم با همکاری سازمان بهشت‌زهرا(س) و چند تیم استارت‌آپ آغاز شده است.

او با بیان این‌که یکی از دغدغه‌های جدی شهردار تهران، حرکت پایتخت به سمت شهر هوشمند است، تأکید کرد: در قالب این اپلیکیشن، افرادی که مایل به حضور در مراسم هستند، می‌توانند به شکل آنلاین در جریان مراسم قرار گیرند و همدردی خود را با خانواده‌های عزادار نشان دهند و درواقع از طریق ظاهر شدن عکس فرد روی صفحه نمایشگر، حضور مجازی او در مراسم اعلام می‌شود.

کرکه‌آبادی ادامه داد: این اقدام به‌طور حتم، موجب می‌شود تا از بار ترافیکی مسیر بهشت زهرا(س) کاسته شود و از طرف دیگر، امکان همدردی افرادی که خارج از تهران یا ایران هستند، با خانواده فرد متوفی فراهم شود.

منبع: شهروند

برچسب ها:
تشییع آنلاین, مجلس ختم آنلاین, فناوری, سبک زندگی, lifestyle, life style,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها