صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١١٦٣٢
تاريخ انتشار: ٠٨:٠٣ - 1396/12/15
۶ هزار نفر از ساکنان پایتخت دست‌فروش هستند
زهرا نژادبهرام، عضو شورای شهر تهران گفت: به دلیل تشدید مشکلات اقتصادی‌ قریب‌ به 6 هزار نفر از ساکنان پایتخت دستفروشی را به عنوان راهی برای امرار معاش انتخاب کرده‌اند.
 ۶ هزار نفر از ساکنان پایتخت دست‌فروش هستند، آی سبک، سبک زندگی

به گزارش آی سبک، زهرا نژادبهرام‌ در پنجاه و یکمین جلسه شورای شهر تهران که امروز، سه‌شنبه برگزار شد، حضور زنان در مسابقات ورزشی را هم مصادیقی‌ از طرح مسائلی تازه در حوزه اجتماع برشمرد و گفت: رفتار امنیتی و انتظامی‌ را برای گفتگو با زنان و همشهریان‌ نباید به عنوان نخستین راه تجربه کنیم‌.

نژادبهرام‌ با تأکید بر اینکه شهرها پدیده‌ای چند وجهی هستند که در زمره پیچیده‌ترین سیستم‌های انسان‌ساز شناخته شده‌اند، گفت: آنچه موجب سرزندگی فضاهای‌ عمومی می‌شود، حضور مردم و تعاملات اجتماعی میان آن‌ها است.

وی ادامه داد: به دلیل تشدید مشکلات اقتصادی‌ و به گواهی آمارهای رسمی قریب‌ به 6 هزار نفر از ساکنان پایتخت دستفروشی را به عنوان راهی برای امرار معاش انتخاب کرده‌اند و به دلیل آن که زنان در بحران‌های اقتصادی نخستین کسانی هستند که از چرخه اقتصادی رسمی کنار گذاشته می‌شوند، بخش عمده‌ای از این کسبه‌ پایتخت را زنان تشکیل‌ می‌دهند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه دستفروشی برای بسیاری از افراد و به ویژه بخشی از زنان فعالیتی حیاتی است، ادامه داد: آن‌ها با اتخاذ رویکردهای خلاقانه در مدیریت شهری‌ این پدیده‌ می‌توانند مؤثر باشند.

وی افزود: زنان به دلیل حس انسان‌دوستانه، سلامت کاری و مطالبه‌گری بیشتر با حضور گسترده در عرصه تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری‌های ملی مسائل جامعه را به صورت جدی‌تری پیگیری خواهند کرد.

منبع: خبرآنلاین

برچسب ها:
تهران, دست فروشی, سبک زندگی,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها