صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١١٤٣٧
تاريخ انتشار: ١٠:٤١ - 1396/11/21
آلزایمر زودرس، ارمغان خانه سالمندان برای سالخوردگان‎
در زندگی امروز ما سالمندان یکی از آسیب پذیرترین اقشاری هستند که به دلایل مختلف به سرعت از جامعه حذف می شوند؛ گروهی که در بسیاری از مواقع خانه سالمندان به پناهگاه همیشگی آنها بدل می شود. در چنین شرایطی مسئله این است که خانه سالمندان چه تأثیری روی ساکنان سالخورده اش می گذارد.
 آلزایمر زودرس، ارمغان خانه سالمندان برای سالخوردگان‎

به گزارش آی سبک، ناگفته پیداست که سالخوردگان به واسطه افزایش سن اغلب در شرایط جسمانی مطلوبی قرار ندارند و به همین جهت یکی از اصلی ترین نیازهای آنها رسیدگی به وضعیت سلامت و دریافت به موقع دارو است. این در شرایطی است که حضور در خانه سالمندان واکنش بدن نسبت به داروها را تحت تأثیر قرار می دهد. در همین راستا، برخی از کارشناسان بر این باور هستند که حضور طولانی مدت در خانه سالمندان موجب کاهش میزان داروی دریافتی سالخوردگان می شود.

این مسئله در خصوص بیماری ها روانی و داروهای ضد افسردگی نمود بیشتری پیدا می کند؛ چراکه آمارها نشان می دهد در سال 2011، حدود 24 درصد از ساکنان خانه سالمندان در امریکا جزء مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی بوده اند؛ این در حالی است که همین رقم در سال 2017 به 16 درصد کاهش می یابد. اما این تنها یک سوی ماجرا است؛ چراکه گروه دیگری از محققان عقیده دارند، حضور در خانه سالمندان میزان اثرگذاری داروهای ضد افسردگی را تغییر می دهد.

بنا بر ادعای این گروه، اهالی خانه سالمندان سریع تر از سایر گروه ها به آلزایمر دچار می شوند و روند پیشرفت بیماری آنها نسبت به دیگران شتاب بیشتری دارد. بخشی از این اتفاق حاصل کاهش  تأثیرگذاری داروهای مصرفی آنها در خانه سالمندان است.

 گرچه داروهای ضد افسردگی وظیفه دارند تا پیش از هر چیز تعاملات اجتماعی افراد را تقویت کنند و برقراری ارتباط را برای آنها راحت سازند؛ اما حضور در مکانی مانند خانه سالمندان مانع از بروز چنین اتفاقی می شود. موضوعی که به تدریج و پس  از مدتی چاره ای جز افزایش میزان دریافتی دارو برای پزشک باقی نمی گذارد، تصمیمی که در نهایت به اضمحلال سریع تر مغز و مرگ آن منجر می شود.

منبع: شفقنا به نقل از فاکس

برچسب ها:
آلزایمر, خانه سالمندان, سالمند,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها