صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١١٢٢٤
تاريخ انتشار: ٠٥:٢٦ - 1396/10/21
8 جمله  ممنوعه
زنی که می تواند بعد از گرفتن جواب منفی تست بارداری اش مانند همیشه از پله ها پایین برود، پس از شنیدن جواب مثبت، آدم دیگری می شود. آدمی که ناخواسته قدم هایش را آهسته تر بر می دارد، وقت لقمه گرفتن هزار اما و اگر را به ذهنش راه می دهد و در روز سونوگرافی، ضربان قلبش مثل قلب جنینش که در دلش تند تند می زند، بالا می رود.
8 جمله ممنوعه

به گزارش آی سبک، همین تغییرهای به ظاهر ناچیز وقتی با شکمی برآمده و جسمی که گاهی سر ناسازگاری دارد همراه می شود، از همان آدم قدیمی زنی کم طاقت و آسیب پذیر می سازد. بنابراین اگر تاکنون باردار نشده اید یا چند سالی از بارداری قبلی تان گذشته است، مراقب تک تک جمله هایی که در مقابلش به زبان می آورید، باشید.

جمله - تا می تونی بخواب که بعدها از خواب خبری نیست!
مفهوم- بچه با آمدنش کوچک ترین لذت ها را هم از تو می گیرد
 درست است که با آمدن نوزادش به این دنیا، کمبود خواب و اوقات فراغت تا چند ماه در زندگی اش جا خوش می کند اما دلیلی ندارد از قبل او را با هراس از دست دادن آرامش زندگی اش هیجان زده کنید. کمتر زن بارداری است که از بی خوابی های شبانه نوزادان و شیرخوردن های مداوم شان بی خبر باشد اما بگذارید که شکل واقعی این اتفاق را در زمان مناسب تجربه کند و پیش از آن که به آرامشش خللی وارد شود، او را از به هم ریختن زندگی اش نترسانید.
 
جمله- به نظر می رسه ماه آخر بارداریت باشه!
مفهوم- اوه! مثل یک بالون چاق شدی و باید بیشتر مراقب ظاهرت باشی
 خانم های باردار لحظه لحظه این 9ماه را با لذت و انتظار می گذرانند اما هیچ کدام شان از 10 یا 15 کیلو وزنی که اضافه کرده اند، خوشحال نیستند و گاهی با ترس از این که هرگز وزن شان به حالت عادی بازنگردد، روزشان را شب می کنند. بنابراین با بیش از اندازه توجه نشان دادن به ظاهرشان و گفتن این که «وای! چقدر عوض شدی!» یا صادقانه بیان کردن جمله «مراقب باش! حسابی تپل شدی!» این موضوع را برای شان آزار دهنده تر نکنید.
 
جمله-خیلی خب حالا... هنوز ماه سه را رد نکرده ای
مفهوم-تا پیش از این ماه، احتمال سقط نوزادت زیاد است، پس جنینت را چندان جدی نگیر!
 بله! حق با شماست و آمار سقط جنین به دلایل مختلف بالا رفته است اما دلیلی ندارد ذوق یک مادر باردار را با این اطلاع رسانی منطقی کور کنید. زن های باردار به هیچ نگرانی اضافه ای نیاز ندارند، پس مدام نپرسید آیا لکه بینی یا درد زیر شکم داشته است یا نه؟ یا او را از بالا و پایین رفتن پله و حضور در اجتماع منع نکنید. مطمئن باشید پزشک همه توضیحات ضروری را به او خواهد داد.
 
جمله-خریدهات رو کردی؟ چکاپ رفتی؟
مفهوم-تو هیچ چیز از این دوران نمی دانی! باید یک دوره فشرده برایت کلاس بگذارم
 اگر شما مادر شده باشید یا در اطراف تان زن های باردار زیادی را دیده باشید، احتمالا آگاهی زیادی از این دوران دارید اما مراقب باشید این دانش، شما را به موجودی حراف و فخرفروش تبدیل نکند. شما می توانید هر زمان که دوست تان از شما کمک بخواهد، راهنمایی اش کنید اما از ریختن بی وقفه اطلاعات تان روی سرش بپرهیزید چراکه فقط استرس او را بیشتر می کنید و این، برای او خطرناک است.
 
جمله-تا سنگین نشده ای به کار و زندگی ات برس
مفهوم-یکی، دو ماه دیگر حتی قدم برداشتن هم برایت سخت می شود
 همه زن های باردار این دوران را به یک شیوه سپری نمی کنند. بعضی ها کمتر از 10 کیلو وزن اضافه می کنند و تا ماه آخر کارشان را تعطیل نمی کنند. بعضی ها هم خسته، چاق و کم توان و از همان نیمه راه مجبور به ایجاد تغییرات جدی در زندگی شان می شوند. شما نمی دانید که دوست تان از کدام گروه است، پس بگذارید زمان مشخص کند که او بارداری را چطور تجربه خواهد کرد و پیش از آن که شرایطش او را وادار به ایجاد تغییر کند، برایش نسخه های ترسناک نپیچید.
 
جمله-دختر (یا پسر) می خواهی؟
مفهوم-اگر بچه  ات برعکس آن جنسیتی که می خواستی باشد، چه می خواهی بکنی
 بعضی پدر و مادرها به دلایل مختلف قبل از خبر بارداری، جنسیت فرزندشان برای شان مهم است اما با به میان آمدن پای یک نوزاد، این ترجیح برای سختگیرترین های شان هم کمرنگ می شود. پدر و مادری که انتظار تولد فرزندشان را می کشند، یک دنیا اضطراب را هم با خود یدک می کشند. برای آن ها سالم ماندن جنین و سالم به دنیا آمدن نوزاد اولین شرط است، پس تصور نکنید آن ها هم درباره جنسیت جنین مثل شمایی که بیرون گود نشسته اید، فکر می کنند.
 
جمله-واقعا بچه می خواستی؟
مفهوم-بیا کمی درباره رابطه زناشویی ات با هم صحبت کنیم
 مراقب باشید بیش از اندازه با دوست باردارتان صمیمی و وارد جزئیات زندگی خصوصی اش نشوید. دلیلی ندارد از او بپرسید شوهرش هم بچه می خواسته یا این که آیا به دلیل فشار اطرافیان این تصمیم را گرفته یا حتی ناخواسته بوده است! شما فقط می توانید در شادی او شریک شوید، پس مراقب باشید که پای تان از گلیم تان فراتر نرود و وارد مسائل خصوصی زندگی او نشوید.
 
جمله-نه! نمی تونی از این غذا بخوری!
مفهوم-از این سفره دورتر بنشین چون روی خودت کنترل نداری
 آزاردهنده ترین اتفاق روزهای بارداری، تبدیل شدن همه آدم ها به یک پزشک متخصص است. خانم های باردار، هر جا که می نشینند مجبورند توصیه های ریز و درشت دیگران را گوش کنند، پس دست کم شما از این سمت استعفا دهید و مدام برای چنین فردی نسخه نپیچید. گذشته از این، اگر واقعا اطمینان دارید که غذایی برای یک زن باردار مناسب نیست، هنگام دعوت او، آن را سرو نکنید. شما نمی توانید از یک خانم باردار انتظار داشته باشید هوسش را کنار بگذارد.

منبع: خراسان

برچسب ها:
روابط همسران, فرزندآوری,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها