صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١١١٨٣
تاريخ انتشار: ٠٨:٠١ - 1396/10/17
مراقب فیلترشکن ها باشید
در حالی که به نظر می‌رسد با فیلتر تلگرام استفاده از فیلترشکن به‌طور محسوسی افزایش یافته است ، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) تأیید کرد که یک‌بدافزار با سوء استفاده از این فضا در حال گسترش است.
مراقب فیلترشکن ها باشید

به گزارش آی سبک، مرکز ماهر اعلام کرد مشاهدات در فضای سایبری کشور حاکی از آن است که بدافزاری در پوشش یک فیلترشکن با سوء‌استفاده از ناآگاهی کاربران اندروید در حال انتشار است.

مرکز ماهر با تأیید موضوع فوق اعلام کرد تحلیل‌های فنی روی کد مهاجم نشان می‌دهند که حمله این بدافزار، با دریافت یک پیامک فریبنده که مدعی ارائه فیلترشکن از طریق یک آدرس وب است، آغاز می‌شود. با کلیک کردن کاربر روی لینک مذکور، بدافزار روی تلفن قربانی دانلود می‌شود. از کاربر در زمان نصب، مجوز دسترسی به مواردی از جمله فهرست مخاطبان و خدمات پیامک اخذ می‌شود.

در ادامه بدافزار لینک انتشار خود را برای تمام افراد موجود در فهرست مخاطبان از طریق پیامک ارسال می‌کند. پس از آن فهرست مخاطبان حذف می‌شود.

برای پیشگیری از این حمله و حملات مشابه، به کاربران توصیه می‌شود که از دانلود و نصب برنامه‌ها خارج از بازارهای اپلیکیشن معتبر پرهیز کنند و در زمان نصب برنامه‌ها به دسترسی‌های تقاضا شده از سوی آنها دقت بیشتری داشته باشند.بکارگیری برنامه‌های ضد ویروس روی تلفن‌های همراه و تهیه پشتیبان از اطلاعات ارزشمند نیز به‌عنوان یک سیاست کلی در مقابله با بدافزارها توصیه می‌شود.

منبع: ایران

برچسب ها:
فیلترشکن, بدافزار, حریم خصوصی, امنیت اطلاعات,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها