صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١٠٣٢١
تاريخ انتشار: ٠٨:٠٤ - 1396/06/16
تعریف مردان از زیبایی چگونه شکل می گیرد؟‎
اغلب مردها تصویری از یک زن زیبا در ذهن خود ساخته اند؛ اما این تصویر ایده آل از کجا سرچشمه می گیرد؟ چه عواملی بر شکل گیری معیارهای زیبایی در ذهن مردان اثرگذار است؟
تعریف مردان از زیبایی چگونه شکل می گیرد؟‎

به گزارش آی سبک، بدون تردید رسانه ها در تعریف ما از زیبایی نقش مهمی ایفا می کنند؛ این نقش تا حدی است که در مواجهه با نوعی خاص از عکس ها معیارهای زیبایی را تغییر می دهد. جالب است بدانید که تنها 15 دقیقه تماشای عکس های زنان لاغر کافی است تا سلیقه مردان تغییر کند.

برای سنجش این موضوع، محققان در یکی از آخرین تحقیقات خود به روستایی که ساکنان آن امکان دسترسی به اینترنت را ندارند رفتند. ابزار تحقیقاتی آنها در این سفر مجموعه عکس های برخی مطرح ترین مدل های جهان بوده است؛ عکس هایی که به مردان حاضر در این روستا نشان داده شد.

نتایج به دست آمده شگفت آور بود؛ چراکه برای اولین بار ثابت شد سلیقه زیبایی شناختی انسان ها به راحتی و در مدت کمی عوض می کند. این در حالی است که فرهنگ پیرامونی و باورهای اجتماعی هیچ تغییری نکرده است. بر این اساس مردان روستای محل مطالعه، تنها پس از مواجهه 15 دقیقه ای با عکس ها لاغری را شرط زیبایی زنان عنوان کردند.

اذعان به چنین مسئله ای هشداری است برای صاحبان رسانه ها و تصمیم گیران، افرادی که با برجسته ساختن برخی ویژگی ها نقشی مهم در شکل گیری تعریف جامعه از زن زیبا ایفا کرده اند. در چنین شرایطی بسیاری از زنان لاغری را تنها شرط زیبایی خود می پندارند و برای رسیدن به آن حاضر هستند هر راهی را تجربه کنند؛ تجربه ای که می توانند بهایی گزاف که از دست دادن سلامتی است داشته باشد.

منبع: شفقنا به نقل از دیلی میل                                         

برچسب ها:
زیبایی, لاغری, مدیریت بدن,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها