صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١٠٣١٠
تاريخ انتشار: ٠٥:٢٢ - 1396/06/12
نخستین دفاعیه رساله مرکز تخصصی سبک زندگی آل یاسین برگزار شد
به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین، جلسه دفاعیه نخستین رساله سطح(۳) مرکز تخصصی آل یاسین برگزار شد.
نخستین دفاعیه رساله مرکز تخصصی سبک زندگی آل یاسین برگزار شد

 به گزارش آی سبک، جلسه دفاعیه نخستین رساله سطح(۳) مرکز تخصصی آل یاسین روز پنج‌شنبه مورخ ۹ شهریور ۹۶ با حضور اساتید و محققان برگزار شد. در این جلسه، حجت الاسلام کاظم مطلبی از دانش‌آموختگان دوره تخصصی سبک زندگی اسلامی، به ارائه و دفاع پایان‌نامه خود با عنوان «ضرورت‌ها، کارکردها و موانع تحقق امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از عناصر سبک زندگی پرداخت.

در این جلسه دکتر علی سلیمی استاد راهنمای این پایان‌نامه، ضمن ارائه گزارشی از روند انتخاب موضوع و اهمیت پرداختن به آن از دیدگاه اسلام به ضعف‌های قانونی موجود در کشور برای اجرا و پیاده‌سازی امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و روش تدوین این پایان‌نامه را روش استقرایی و داده‌ها را براساس گلوله برفی عنوان کرد که این رساله را مقدمه‌ای برای تحقیق بعدی می‌نماید.

در ادامه نویسنده پایان‌نامه امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یکی از ۱۰ فرع شرعی دانست که مورد غفلت واقع شده است. وی هدف از تألیف این پایان‌نامه را ارائه تبیینی صحیح و روشن از ضرورت و نقش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و معرفی آن به عنوان یک ضرورت اجتماعی در اقشار جامع و در سطح مسئولان دانست عدم وجود تحلیل مناسب به عنوان مشکلی در آثار گذشته نام برد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین داوری به عنوان استاد داور، ضمن تعریف از موضوع و نوع تحقیق این رساله، برخی اشکالات آن را برشمرد.

جلسه دفاعیه نخستین رساله دوره سبک زندگی اسلامی با اظهارات دکتر محمدتقی فعالی، استاد مشاور این اثر، ادامه یافت. ایشان ضمن تبیین ۸ ویژگی این رساله، موضوع‌شناسی خوب، استفاده از منابع مرجع، سیر منطقی و استقرایی جمع آیات و روایات به عنوان الگوی دینی کار را به عنوان مهمترین ویژگی‌های این رساله برشمردند

در ادامه دکتر سلیمی ضمن دفاع از رساله پرداختن به این موضوع را یکی از دغدغه‌های اصلی خود برشمرد و افزود: روش بحث در این رساله در ایران نمونه ندارد که ما این طرح را زمینه‌ای برای اجرایی یک طرح کلان پژوهشی در دو سال آینده خواهیم کرد.

این جلسه با قدردانی حجت الاسلام دکتر فعالی رئیس مرکز تخصصی آل یاسین از همکاری‌های علمی صورت گرفته در تألیف این رساله از جمله اساتید و همکاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه پایان یافت.

منبع: معنویت

برچسب ها:
امر به معروف و نهی از منکر, موسسه سبک زندگی آل یاسین, مرکز تخصصی سبک زندگی آل یاسین,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها