صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١٠٣٠٨
تاريخ انتشار: ٠٥:١٤ - 1396/06/12
خودشیفته ها از دیدن تصویر خود در آینه می ترسند‎
خود شیفتگی؛ احساس شما نسبت به این واژه چیست؟ آیا تا به حال با افراد خودشیفته مواجه شده اید؟ آیا به خودتان چنینی احساسی دارید؟ فکر می کنید چنین خصیصه ای از کجا نشأت می گیرد؟
خودشیفته ها از دیدن تصویر خود در آینه می ترسند‎

به گزارش آی سبک، تردیدی وجود ندارد که افراد خودشیفته گمان می کنند از اطرافیان خود بهتر و برتر هستند. راز چنین احساسی در این امر نهفته است که آنها از نگاه کردن به آینه تا حد بسیاری زیادی خودداری می کنند. بر اساس یافته های به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، افراد خودشیفته زمانی که در آینه نگاه می کنند به شکل افراطی از دیدن تصویر خود احساس ناراحتی می کنند.

این نتایج حاصل اسکن هایی است که از مغز افراد خودشیفته به هنگام نگاه کردن به آینه گرفته شده است؛ نتایجی که نشان می دهد این گروه لذت چندانی از دیدن تصویر خود نمی برند. دانشمندان اتریشی بر این باور هستند که رفتار افراد خودشیفته ناشی از نوعی درگیری درونی با تصویر خود است. این یافته های نوعی هشدار است برای روان شناسان، اطرافیان این گروه  و خود افرادی که چنین ویژگی دارند.

در واقع، همه گروه های درگیر با این موضوع باید بدانند که خودشیفتگی از یک ضعف روح نشأت می گیرد؛ و هر کس که با این ویژگی شناخته می شود الزاماً انسان بدی نیست. به شکل بسیار جالبی زمانی که شرکت کنندگان در این پژوهش با تصویر خود مواجه می شدند قسمت های مرتبط با احساسات منفی در مغزشان فعال می شد. به عبارت دیگر، تماشای تصویر خود خلاف آنچه اغلب افراد تصور می کنند همراه با لذت نیست؛ بلکه آغازگر یک کشمکش درونی شدید است.

منبع: شفقنا به نقل از دیلی میل

برچسب ها:
خودشیفته, خودشیفتگی, خودخواهی, سلامت معنوی, روابط اجتماعی,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها