صفحه اصلي > شرح خبر 


Share
کدخبر: ١٠٢٩١
تاريخ انتشار: ٠٦:٣٩ - 1396/06/08
برای در امان ماندن از دیابت شکلات بخورید‎
اغلب ما شیرینی را مهم ترین عامل ابتلا به قند می دانیم و به همین خاطر در مصرف در مصرف آن احتیاط می کنیم؛ اما این احتیاط تا چه حد منطبق با شواهد علمی است؟ آیا هر نوع شیرینی می تواند زمینه ساز ابتلا به دیابت شود؟ فکر می کنید شیرینی وجود داشته باشد که از ابتلا به این بیماری جلوگیری کند؟
برای در امان ماندن از دیابت شکلات بخورید‎

به گزارش آی سبک، در کمال تعجب پاسخ سؤال آخر مثبت است؛ چراکه دانشمندان به تازگی متوجه شده اند شکلات می تواند از ابتلا به دیابت جلوگیری کند. بر اساس یافته های به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، ترکیبات موجود در شکلات که از آنها به عنوان اپی کاتچین است که منجر به افزایش ترشح انسولین در سلول هایی خاص می شود.

دیگر تأثیر شگفت انگیز این ترکیب کاهش احتمال چاقی و افزایش توان بدنی برای مقابله با قند بالا است. اگرچه نقش شکلات در کاهش احتمال ابتلا به قند خون بالا تنها در حیوانات مورد آزمایش قرار گرفته است؛ ولی دانشمندان بسیار خوش بین و امیدوار هستند که مشابه چنین اتفاقی برای انسان نیز رخ دهد. با این حال، نباید فراموش کرد که برای بهره مندی از چنین مزیت فوق العاده ای بدن انسان به مقدار قابل توجهی از این ترکیب نیاز دارد.

واقعیت این است که توانایی بدن انسان در محافظت از سلول ها پس از دریافت کاکائو افزایش می کند. در واقع، اپی کاتچین باعث قوی تر شدن میتوکندری  در سلول های بتا می شود؛ سلول هایی که نوعی منبع انرژی برای بدن به محسوب می شوند و عملکرد بهتر آنها به معنای ترشح بیشتر انسولین در خون است. خبری که می تواند علاقه مندان شکلات را خوشحال کند. با این حال نباید فراموش کرد که زیاده روی در مصرف این خوراکی لذیذ می تواند عواقبی هم به دنبال داشته باشد.

منبع: شفقنا به نقل از دیلی میل

برچسب ها:
تغذیه, دیابت, سلامت, شکلات,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها