صفحه اصلي > فرهنگ شهروندی 


Share
کدخبر: ١١٨٣٨
تاريخ انتشار: ٠١:٢٥ - 1397/01/25
تولید ۱۵ هزار تن زباله در ۱۵ روز نخست سال ۹۷ در مازندران
مدیرکل محیط زیست مازندران با اعلام اینکه در جریان سفرهای نوروزی به این استان ۱۵ هزار تن زباله تولید شده، گفت: وضعیت پسماند در این استان، اسفناک و نیازمند همراهی بخش خصوصی و شهرداری‌هاست.
تولید ۱۵ هزار تن زباله در ۱۵ روز نخست سال ۹۷ در مازندران، سبک زندگی، لایف استایل، lifestyle ،life style، آی سبک

به گزارش آی سبک، ابراهیم کارنامی مدیرکل محیط زیست استان مازندران  با تأکید بر اینکه مسأله ساماندهی پسماندهای این استان از اولویت‌های کاری‌اش هست، گفت: در حال پایش مناطق درگیر با مسأله پسماند و پیگیری راه‌حل‌های موجود هستیم.

مدیرکل محیط زیست استان مازندران با اشاره به اینکه ایام نوروز اوج سفرها به این خطه است، اظهار داشت: بنابر گزارش‌های موجود در 15 روز عید 15 میلیون مسافر به مازندران سفر کردند که سرانه تولید پسماند روزانه آنها یک کیلو گرم است.

وی ادامه داد: بر اساس این آمار تنها در نوروز 15 هزار تن پسماند در شهرهای شمالی تولید شده که نیازمند ساماندهی فوق العاده دارد در حالی که این استان در روزهای عادی هم با مشکل دپوی پسماند روبروست.

کارنامی ابراز داشت: امسال با اطلاع رسانی رسانه‌ها و دستگاه‌های مسئول وضعیت بسیار ناخوشایند پسماند که هر ساله همزمان با سفرهای نوروزی شاهد بودیم در جنگل های شمال بهبود یافت.

وی خاطرنشان کرد: حساسیت ها و هوشیاری های اجتماعی در این زمینه اثربخش بود.

کارنامی، ورود شهرداری ها و بخش خصوصی برای حل و فصل معضل پسماندهای شمال را حائز اهمیت دانست.

منبع: فارس

برچسب ها:
زباله, محیط زیست, پسماند, تفکیک زباله, بحران محیط زیست, طبیعت, تعطیلات, سفر, فرهنگ شهروندی, سبک زندگی, لایف استایل, lifestyle ,life style, آی سبک,
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پربيننده ترين ها